Zelenečský advent pro malé i velké

Blíží se nejkrásnější období v roce – období adventu. Doba radostného očekávání a přípravy na Vánoce. Doba rozjímání, ale také dobročinnosti. Všude se rozsvěcují vánoční stromy a doma zapalujeme každou neděli jednu adventní svíčku. Advent nabídne pestrou paletu předvánočních akcí a nejinak tomu bude i u nás v Zelenči.

Zelenečský vánoční strom se rozsvítí v neděli 2. prosince.  V parčíku u pomníku padlým bude v 17 hodin slavnostně zahájen Zelenečský advent.  Jak pro Zelenečský sousedský časopis uvedl Michal Gazdo, můžeme se těšit na nově ozdobený vánoční strom a velký staročeský betlém podle ilustrací malířky Marie Fischerové – Kvěchové.  „Vánoční atmosféru navodí zpěvem koled děti z mateřské školy. Žáci ze základní školy si pro vás mimo jiné připraví i živý betlém. Při rozsvěcení stromečku si můžete poslechnout i méně známé koledy v podání Moniky Jedličkové,“ řekl Michal Gazdo.

Následující víkend se můžete těšit na Čertobraní. V neděli 9. prosince budou děti plnit čertovské úkoly na obecní louce za hřištěm. Andělům tam zase můžou odevzdat poštu pro Ježíška. Druhou adventní neděli je pro děti přichystáno hned několik divadelních představení. V cukrárně Katalpa zahraje divadelní soubor vHlavědrát vánoční loutkové představení O Jakubovi. Hrát se bude ve 14:30 a v 15:30 hodin. Od půl sedmé pak v klubovně na hřišti čeká na děti loutkové představení Jak se čerti ženili.

Advent tradičně vyvrcholí Zelenečským koledováním, které tradičně připravuje Alena Bauerová. Texty koled jako vždy najdete na obecním webu. Zájemci si mohou odnést Betlémské světlo, které po celé České republice rozvážejí skauti.

Na Vánoce se můžete s dětmi připravit i na tradičních vánočních dílnách.  Dílna školského spolku se uskuteční už tento čtvrtek 29. listopadu v Juniorklubu na fotbalovém hřišti. Vánoční věnce si můžete udělat společně i s Hobbýkem v pátek 30. listopadu nebo v sobotu 1. prosince v dílně U Rybníka 13. V úterý 11. prosince se pak uskuteční tradiční vánoční jarmark v zelenečské základní škole.

Tak ať se ten zelenečský advent povede!

Ondřej Kopa