Žákovské týmy SK Zeleneč uspěly v zimních soutěžích

Starší žáci SK Zeleneč

Starší žáci obsadili skvělé druhé místo v zimní lize TJ Junior Praha. Jen o příčku hůře skončí mladší žáci v zimní lize mladších žáků pořádané SC Xaverov. V řadě halových turnajů se pak dařilo i našim přípravkám.

Starší žáci SK Zeleneč vyhráli v zimní lize na Junioru svoji skupinu. Ve finálových bojích pak skončili druzí za FK Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Trenér starších žáků Petr Nedvěd už po vítězství ve skupině na týmovém facebooku napsal: „Na turnaji jsme se dostali mezi čtyři nejlepší týmy, což je vzhledem k obsazení turnaje veliký úspěch. Soupeři se ptají, kde ten Zeleneč leží a co že to hrajeme za soutěž. A to je ta nejlepší vizitka, jakou můžete sami sobě i klubu udělat.“ Přejme klukům, aby si skvělou formu přenesli i do jarní části soutěže.  Ta už začíná o tomto víkendu. A po podzimních kolech se SK Zeleneč drží na prvním místě v krajském přeboru starších žáků skupiny B s náskokem tří bodů na druhý Mělník.

Mladší žáci si vyzkoušeli první ročník zimní ligy na Xaverově a také úspěšně. O vítězi se sice ještě rozhodne mezi týmy Xaverova a Háje Jižní město, třetí místo SK Zeleneč to však už neohrozí. Kluci se přitom často museli poprat nejen se soupeři, ale i s počasím. Jeden zápas museli dokonce odehrát na sněhu. Reportáž z tunaje odvysílal i ČT Sport.  I mladším žákům přejeme úspěchy v jarní části krajského přeboru, kde se po loňském postupu do soutěže pohybují uprostřed tabulky.

Zimní liga mladších žáků na Xaverově

Řadu úspěchů si ze zimních turnajů odvezly i fotbalové přípravky. Borci z mladší přípravky na řadě turnajů obsadili pěkné druhé místo. V nervy drásajícím finále v Mělníku je o zlato připravilo až horší skóre o jeden gól. Jarní soutěž klukům začíná na začátku dubna, kdy tým pod vedením Roberta Mudra a Martina Koutka odehraje první turnaj v rámci elitní divize okresního přeboru.

Mladší přípravka SK Zeleneč, ročník 2010

Více než výsledky ale těší fakt, že se v klubu daří práce s mládeží. A to je ta nejlepší vizitka SK Zeleneč!

Ondřej Kopa