Úspěšný rok žákovských týmů SK Zeleneč

Starší žáci SK Zeleneč po vítězství nad Spartakem Příbram

První rok v krajském přeboru a hned třetí místo! Takový výsledek od starších žáků asi čekal málokdo. Na třetím místě Středočeské I. A třídy skončili dorostenci. Skvělé fotbalové jaro pak podtrhl ročník 2010 mladší přípravky, který vybojoval druhé místo v okrese.

Starší a mladší žáci to neměli jednoduché. Každý rok si trenéři musí poradit s obměnou týmu. Starším žákům se navíc v polovině sezony zranil i brankář. Honza Krejčí tak vesměs chytal zápasy za mladší i starší žáky. A oba týmy podržel. Starší žáci skončili v základní části druzí jen o bod za Mělníkem. V nadstavbě pak vykopali senzační třetí místo, když o důležité body po vítězství 2:0 před domácími diváky připravili Příbram.

Vítězný gól v síti Příbrami

Mladší žáci skončili v základní skupině B krajského přeboru na 5. místě se skórem 65:62 a ziskem 29 bodů.  V nadstavbovém Poháru předsedy SKFS uhráli třetí místo ve své skupině. Jak ale říká trenér žáků Petr Nedvěd, výsledky vždy nejsou to nejdůležitější. K hodnocení sezony pak na rozlučce žákovských týmů dodal: „Takovou sezónu, kdy celou soutěž o něco hrajete, jsme už dlouho nezažili. Třetí místo starších žáků v konkurenci toho, jaká jsme malá vesnice, je super. Hrajeme nejvyšší soutěž, kterou jsme schopni hrát. Všem hráčům děkuji.“ Třešničkou na dortu byl i individuální úspěch hráče SK Zeleneč Davida Pastyříka, který si zahrál v reprezentaci Středočeského kraje v mezikrajské soutěži, kde jeho tým U14 skončil druhý.

Mladší žáci SK Zeleneč

Úspěšný rok v mladší přípravce má za sebou také ročník 2010. Tým pod vedením Roberta Mudra a Martina Koutka na jaře se štěstím prošel do elitní skupiny okresního přeboru Prahy – východ. V jarní části soutěže neměli zelenečští kluci jen na bezkonkurenčně nejlepší FK Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. I s Brandýsem však sehráli bojovná utkání, kdy například na turnaji v Tuklatech naši útočníci zahodili hned několik střeleckých příležitostí a neproměnili penaltu. V zápasech s třetími Nehvizdy pak uhájili celkové druhé místo.

Mladší přípravka SK Zeleneč po vítězném turnaji v Úvalech

Úspěšné byly i další žákovské týmy. Zelenečský fotbalový potěr skončil třetí v závěrečném turnaji MiniStar v Běchovicích. Starší přípravka skončila pátá v elitní skupině okresního přeboru a mladší přípravka B vyhrála svoji jarní skupinu.

Minipřípravka SK Zeleneč se svými trenéry

Fotbalistům i trenérům začínají prázdniny. Příprava na novou fotbalovou sezónu ale startuje už v polovině srpna, kdy žákovské týmy i přípravky odjíždějí na pravidelné letní soustředění. Přejme jim, aby i příští rok byli zelenečští fotbalisté stejně úspěšní.

Ondřej Kopa