Uzavírka svémyslického mostu se zřejmě prodlouží o měsíc

Foto z demolice mostu

Přes nový most budeme jezdit do Svémyslic pravděpodobně o měsíc později. Vyplývá to z vyjádření Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Nosná konstrukce mostu měla stát už na konci června. Termín pokládky nosníků nového mostu byl však posunut na víkend 27. a 28. července, kdy bude uzavřena i dálnice D10 mezi sjezdy na Horní Počernice a Zápy.

Původně byl termín dokončení mostu naplánován na 30. září. Teď už je však téměř jisté, že se to nestihne. Investor akce hovoří o posunutí termínu o čtyři týdny. Investiční technik Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Jan Zákostelský k tomu ve vyjádření pro Zelenečský sousedský časopis uvedl: „Vzhledem k nutnosti provedení vyvrtání jádrových vrtů nebylo možné provést pokládku prefabrikovaných nosníků v termínu 22. a 23. 6. Na základě požadavku správce komunikace, Ředitelství silnic a dálnic ČR, na plnou uzavírku dálnice při osazování nosníků byl nový termín pro usazování stanoven dle možnosti a podmínek ŘSD na 27. – 28. 7.  Na základě těchto skutečností zhotovitel požádal o prodloužení termínu výstavby o 4 týdny.

Pokud nedojde k dalšímu zdržení, bude nový most pravděpodobně otevřen až na konci října. Naše okolí bohužel sužují i opravy dalších silnic. Snad nejhorší je situace v okolí Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. Rekonstruuje se také silnice z Podolanky a do začátku září je kvůli opravě mostu v Radonicích uzavřena i silnice ve směru na Jenštejn.

Ondřej Kopa