Novoroční zelenečský pětiboj

Poslední lednovou sobotu se v zelenečské tělocvičně uskutečnily atletické závody pro děti. Novoroční pětiboj pořádal Hobbýk, který v Zelenči organizuje kroužek atletické přípravky. 

Do závodů se registrovalo 40 závodníků, kteří si změřili síly v kategoriích: hod raketkou na cíl, překážkový běh, slalomový běh, skok daleký z místa a přeskoky na žíněnce. Nejstarší ročníky 2010 a 2011 soutěžily zvlášť kluci a holky. Stejně tomu bylo i v kategorii atletické školky, tedy ročníky 2012 až 2014. V extra kategorii pak soutěžily i nejmenší děti, které sice ještě nechodí do atletické přípravky, ale navštěvují kroužek všestrannosti.

Po seznámení se s pravidly a rozcvičce se děti pustily do samotného soutěžení. A vedly si skvěle! Disciplíny plnily s úsměvem na rtech a v plném soustředění. Po splnění všech úkolů a při čekání na vyhodnocení výsledků se ještě mohly vyřádit v soutěžení mimo hlavní závody.

Není důležité, kdo vyhrál. Děti strávily aktivní dopoledne plné sportování a možná jsme v Zelenči založili další pěknou tradici. Po vyhlášení výsledků, předání všech medailí a cen se děti rozešly vysportované a příjemně unavené na zasloužený sobotní oběd:-)

Andrea Podlipská