Rychlobruslaři dovezli medaile z Běchovic

Po koronavirové pauze se už naplno začíná sportovat. A výjimkou není ani rychlobruslení, které v Zelenči patří k oblíbeným sportům. Minulou středu se v nedalekém běchovickém areálu Na Korunce mohl letos poprvé uskutečnit i tradiční in-line závod v kolečkovém rychlobruslení.

Závodů se ve středu 24. června zúčastnilo 117 závodníků od žákovských až po masters kategorie. Vzhledem k letošní velké absenci mnoha jiných plánovaných závodů se tentokrát na Korunce objevili i bruslaři české reprezentace, takže bylo opravdu na co koukat.

 

Z oddílu KSBM bylo na startu 41 účastníků, z toho 9 dětí ze Zelenče, které vede trenérka Andrea Podlipská. I vzhledem k tomu, že byly spojené fitness i speed kategorie, tak si děti vedly velmi dobře a byly vidět. A to navzdory tomu, že rychlobruslení trénují teprve od loňského září a pro většinu z nich to tak byl jejich první závod.

Všechny výsledky trenérku moc potěšily. Sama se občas účastní silničních závodů v in-line rychlobruslení a tak velmi dobře ví, že není lehké se poprvé postavit na hromadný start.

Z výsledků:

3. místo v kategorii žáci C – Richard Štefanka

3. místo v kategorii žákyně C – Markéta Peterová

6. místo v kategorii žákyně B – Amálie Káninská

Další krásná umístění si vyjeli Lucie Rusová, Žofie Pelikánová, Vilma Pelikánová, Nela Šikýřová, Jan Balla, Ellen Jirková.

Andrea Podlipská