Budova čekárny se dočká nového kabátu

V rámci modernizace trati se počítá také s rekonstrukcí objektu čekárny na železniční zastávce. Hotová by měla být ještě letos. Vizualizace zvoleného architektonického návrhu byla společně s výhledem dalších prací v Zelenči představena na červnovém zasedání obecního zastupitelstva.

Oproti původnímu plánu obnovit střechu a omítky se bude čekárna rekonstruovat kompletně. V části objektu budou instalovány technologie. Stavební práce by měly být dokončeny ještě v letošním roce. „Pevně věříme, že do konce listopadu, kdy má skončit celá etapa v blízkosti obce Zeleneč, bude stavební objekt dokončen,“ řekl na schůzi zastupitelstva Viktor Bouše, zástupce investora, kterým je Správa železnic.

Listopad jako termín ukončení hlavní části prací v Zelenči potvrdil i Lukáš Feichtinger, zástupce stavební společnosti OHL ŽS a. s. a současně zástupce ředitele výstavby optimalizace trati Vysočany – Mstětice. „Několik měsíců zpátky jsme zprovoznili část prvního nástupiště. Už je to vyvýšené nástupiště pro vyšší komfort cestování osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Stejným způsobem bude vypadat i nástupiště u druhé koleje, které zprovozníme do užívání k 30. červenci. Následně bude probíhat úprava první koleje. Všechny tyto práce by měly skončit letos v listopadu,“ uvedl s tím, že na základě technologických poznatků včetně hlukových měření by měla být trať ve výsledku tišší. „Věřím, že dílo, které vám předáme k užívání, nástupiště Zeleneč a rekonstruovanou kolej, oceníte pro komfort cestování a zejména pro snížení hluku u vás v obci,“ řekl Feichtinger. Kdyby se po dokončení prací ukázalo, že tomu tak není a hlukové limity nejsou splněny, musela by podle něj SŽ učinit následná opatření ke snížení hluku, jinak by stavba nemohla být zkolaudována.

Simona KOPOVÁ

Vizualizace architektonického návrhu rekonstrukce objektu čekárny.
Zdroj: Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Zeleneč

One Comment on “Budova čekárny se dočká nového kabátu”

  1. Dobrý den, zajímalo by mě, zda je nějak pojištěno, aby při rekonstrukci čekárny nebyly pokáceny ty 2 vzrostlé kaštany u zastávky. Už je jednou chtěli pokácet, zabránili jsme tomu v poslední chvíli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *