Dělat život sladším bylo krásné

Jestli jste patřili k těm, kteří rádi zašli do zelenečské Katalpy, máme pro vás smutnou zprávu. Zavedená cukrárna uprostřed obce v Kasalově ulici dnes měla otevřeno naposledy.

Poctivou laskonku ani nezapomenutelnou bezovou zmrzlinu v černém kornoutku už si v domácí cukrárně ani na přilehlé zahrádce nedáte. Cukrárna, která si zakládala na vlastní výrobě, příjemném prostředí a pečlivě vybraných dodavatelích od kávy po vinaře, oznámila, že dnes natrvalo zavřela. Provoz zahájila v dubnu 2015 na místě, kde řadu předchozích let zela nedokončená hrubá stavba a kterému dali až noví majitelé hezkou podobu i využití.

„Rozhodnutí zavřít a věnovat se naplno něčemu jinému nebylo vůbec jednoduché. Pět roků, po které jsem cukrárnu s láskou provozovala, je kus života. Byla to krásná práce a já jsem moc ráda, že se k nám lidé vraceli. Všem zákazníkům děkuji za přízeň a důvěru, moc si toho považuji,“ řekla majitelka cukrárny Martina Zimáková. Místo cukrárny se bude věnovat rodinné firmě v oblasti zdravotní péče. Na využití uvolněných prostor se dohodla s provozovatelem soukromé školky MAYA, která zde plánuje ještě letos v dubnu otevřít malou dětskou skupinu pro děti ve věku od jednoho roku po předškoláky.

 

Široko daleko nenajdete lepší cukrárnu! Skvělé dorty, výborná domácí zmrzlina, všem vřele doporučuji zajít a polichotit chuťovým pohárkům… píše se v jednom z pochvalných hodnocení cukrárny na internetu. Co dodat? Příjemný prostor pro celoroční posezení nejen rodičů s dětmi a dětí bez rodičů, kde se mlsalo, ale také zpívalo nebo hrálo divadlo, místo vhodné i pro pracovní schůzku, cíl procházky a taky se tu dobře čekalo, třeba na příjezd autobusu ze školní akce. Takové místo mi v Zelenči bude chybět! A vám?

Simona Kopová

One Comment on “Dělat život sladším bylo krásné”

  1. Místo Katalpy školka? Vždyť je tu školek nepočítaně a poctivý podnik podobného ražení tu bude velmi scházet… Katalpa bylo velmi příjemné místo a je mi moc líto, že musel skončit. Rodinné důvody chápu, ale mrzí mě že už nebudeme mít s kočárkem tak příjemný cíl cesty…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *