Následující dva víkendy nepojedou vlaky

Příští dva březnové víkendy nepojedou vlaky. Úplná výluka bude od pátečního večera do pondělního rána. Vlak nahradí autobusy, které budou zastavovat u nádraží a také na zastávce ve středu obce. 

Jak už jsme psali,  výluka začne vždy v pátek ve 20:30 a skončí v pondělí ve 4 hodiny ráno.  Náhradní autobus bude jezdit z Masarykova nádraží a zastaví také na Černém Mostu. Ve směru do Zelenče budou autobusy z Masarykova nádraží odjíždět každou 15. a 45. minutu.  Nesmíte si je ale splést se zrychlenými spoji do Čelákovic a Lysé nad Labem, které jedou mimo Zeleneč. Výlukový jízdní řád najdete zde.

Od nádraží pojede autobus ve směru do Čelákovic každou 11. a 41. minutu.  Ve stejný čas budou odjíždět od nádraží i náhradní autobusy ve směru do Prahy. Odjezd z centra obce je s minutovým posunem. V jízdním řádu je tato zastávka označena jako Zeleneč náměstí.

Výlukový jízdní řád

Další výluky jsou naplánovány i přes noc v pracovních dnech. Jak pro Zelenečský časopis uvedl mluvčí PID Filip Drápal „vlaky nepojedou během nocí od pondělí 22. 3. do čtvrtku 25. 3. a také v noci od 6. 4.  do čtvrtku 8. 4.“  Vlaky by pravděpodobně neměly jezdit od 20 hodin do začátku ranního provozu.

Ondřej Kopa