Od pátku bude uzavřen železniční přejezd v Zelenči. Pěší projdou, řidiči budou muset objížďkou

Pokračující práce na revitalizaci trati uzavřou železniční přejezd v Zelenči na dvacet dnů pro silniční dopravu. Řidiči tak nebudou moci projet autem z jedné části Zelenče do druhé. Uzavírka se nedotkne pěších ani provozu vlaků, které budou s výjimkou víkendových výluk standardně jezdit. K nádraží už ale nebude od pátku zajíždět autobus.

Objízdné trasy, které podle plánku připomínají spíše únikovou hru, jsou vedeny přes Mstětice. Přejezd by měl být pro silniční dopravu uzavřen od 9. až do 29. července. Během uzavírky by měla být uvedena do provozu pražská kolej a práce na modernizaci trati by se měly přesunout opět na čelákovickou kolej, kde se musí vyhloubit druhá část podchodu pod tratí.

Plán objížděk železničního přejezdu pro silniční dopravu

Za komplikace způsobené rekonstrukcí železniční trati se omluvil na červnovém zasedání zastupitelstva zástupce Správy železnic.

Od termínu uzavření přejezdu přestane k nádraží zajíždět i autobus, protože nebude mít prostor pro otáčení. Mluvčí ROPIDu Filip Drápal k tomu pro Zelenečský časopis uvedl: „Celé léto budou autobusy zastavovat pouze na zastávce BUS Zeleneč, protože bude rozkopaný přejezd a okolí bude zabrané stavbou. Od srpna do října bude přejezd v mezistavu, kdy jedna kolej už bude nová a druhá bude čekat na přestavbu.“

Spoje linky 353 končící u nádraží budou ukončeny na točně Obora. Od 9. července bude platit nový jízdní řád, který už zastávku u nádraží zcela vynechává.

Další uzavření železničního přejezdu pro silniční dopravu je naplánováno na podzim od 19. do 31. října.

Ondřej KOPA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *