Pozor! Uzavírka přejezdu od středy 20. 10.

Připomínáme, že ve středu 20. října se na měsíc znovu uzavře železniční přejezd v Zelenči. Auta budou muset jezdit objížďkou přes Mstětice nebo Horní Počernice. Pěší projdou přes přejezd lávkou. Rekonstrukce celého přejezdu, prvního nástupiště a dokončení podchodu pod tratí by mělo být hotovo 21. listopadu.

Oficiální objízdná trasa je naplánována přes Mstětice, ale další variantou jsou i Horní Počernice. Během uzavírky přejezdu bude dokončena první traťová kolej, bude opravena druhá část přejezdu a dokončí se první nástupiště v celé jeho délce včetně zprovoznění podchodu na nástupiště. 

Oficiální objízdná trasa

Další práce na revitalizaci trati budou pokračovat v příštím roce. Jak pro Zelenečský časopis uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda: „Na jaře začnou stavební práce na objektu čekárny. Ten projde na žádost obce oproti původnímu projektu výraznější rekonstrukcí a oživením, proto i realizace proběhne až příští rok.“ V roce 2022 se také předpokládá zprovoznění podchodu pod tratí u Ferony, kde se čeká na přeložení kabelů nízkého a vysokého napětí.

Nově budované kryté nástupiště ve Vysočanech /foto SŽ/

Ani potom práce na revitalizaci neustanou. Staví se také na dalších úsecích. Nejvíce se proměňuje stanice ve Vysočanech, kde už vyrůstá zastřešení prvního nástupiště. Pod úrovní terénu se pak buduje nová výpravní budova. Zcela nová bude zastávka na Rajské zahradě. Cestu k vlakům tam zajistí lávka, která překlene Chlumeckou ulici. Plánovaný termín dokončení celého úseku z Vysočan do Mstětic je únor 2024.

Ondřej KOPA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *