Rušení spojů se Zelenče zatím netýká, nepojede autobus ze Mstětic do Nehvizd

Plánované desetiprocentní rušení veřejné dopravy ve Středočeském kraji se zatím Zelenči vyhýbá. Od pondělí budou na měsíc zrušeny pouze dva odpolední školní spoje do Jiren a jeden spoj do Svémyslic. Pozastavena ale bude před rokem zahájená autobusová linka spojující Nehvizdy s nádražím ve Mstěticích.

Od pondělí 8. 3. budou na území celého kraje omezeny všechny školní spoje. V případě Zelenče to budou autobusy do Jiren a Horoušánek s odjezdy ve 14:05 a 16:30 ze středu obce. Nepojede také jeden odpolední autobus do Svémyslic, který bude v půl třetí ukončen u nádraží v Zelenči. Další spoje by měly jezdit podle jízdního řádu. Nic se nemění ani na odjezdech vlaků. Do jejich provozu však už na konci měsíce zasáhnou výluky kvůli revitalizaci trati. Nově jsou zkracovány soupravy některých vlaků.

Od neděle 7. 3. dochází k omezení veřejné dopravy v celém Středočeském kraji o cca 10 %. V naprosté většině případů se podle vyjádření kraje jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

Pozastavena bohužel bude autobusová linka ze Mstětic do Nehvizd. Ta začala jezdit teprve před rokem. Starosta Nehvizd Jiří Poběrežský k tomu uvedl:Chtěli jsme rychlé spojení do Prahy pro naše občany a hlavně pro studenty středních škol. Zanedlouho začnou z naší devítiletky vycházet každý rok tři a pak čtyři deváté ročníky… Jenže loni v březnu vypukla koronavirová epidemie a linku bohužel příliš lidí nevyužívalo. V prázdném autobuse jezdilo tam i zpět maximálně pět lidí. S krajem budeme jednat, jakým způsobem linku zachovat, protože v budoucích letech by nám tento spoj mohl chybět.“

Ondřej Kopa